Фастів відзначає день української писемності та мови

До Дня української мови та писемності, який щороку відзначають 9-го листопада, у Фастові стартував знаменитий конкурс імені Петра Яцика.

Конкурс знавців української мови – один з найпрестижніших для дітей та молоді. За останніми підрахунками, у ньому беруть участь близько 5-ти мільйонів людей із більш ніж 20-ти країн світу. Ця подія – символ єдності для емігрантів та прихильників української філології в усіх куточках нашої планети.

У травні 2001-го року меценат з України Петро Яцик запровадив цей щорічний конкурс, маючи на меті збереження української писемності та підвищення статусу рідної мови серед молоді у світі. Через кілька років, завдяки інтелігенції української діаспори у різних країнах, конкурс отримав статус Міжнародного. Сьогодні ця подія має підтримку як держави, так і приватних осіб і підприємств.

Конкурс проходить у чотири етапи за олімпійською системою. Окрім цінних подарунків, навіть найменші переможці отримують грошову винагороду. Учасниками можуть стать діти будь-яких національностей зі знанням української мови та культури. Завдання конкурсу доволі складні. Перевіряються знання мови, літератури, творчі здібності, кмітливість та знання української історії та сучасності.

В останні роки кількість молоді, що обирає для спілкування українську, значно збільшилась. Нарешті мрія Петра Яцика почала здійснюватись: рідна мова ствердила свою значущість і красу у своїй державі та отримала шанобливе ставлення у багатьох країнах.
Ми ж бажаємо юним фастівським знавцям української мови наснаги й перемоги!

Прокоментувати:

avatar
  Subscribe  
Повідомляти про