Суворі науковці досліджують какання пінгвінів та розлиту каву

Сьогодні, 10 листопада, світ відзначає День науки. Науці та її натхненним працівникам ми зобов’язані без перебільшення усіма досягненнями та зручностями цивілізації. Проте інколи допитливість дослідників настільки перебільшена, що виходить за усі рамки. Через це фраза “британські вчені виявили…” стала вже мемом. Однак це не спиняє ані самих британських вчених, ані їхніх колег з інших країн. Вони натхненно і самовіддано досліджують найрізноманітніші речі.

Підглядання за пінгвінами

Одним з таких вкрай необхідних людству досліджень став пошук відповіді на запитання: а під яким же тиском відбувається випорожнення у пінгвінів? Проблемою займалися, як не дивно, не британські вчені, а співробітники Угорського міжнародного університету у 2005 році. І що ви думаєте – дослідили! Ба більше: на повному серйозі у деталях описали процес: (вибачте, але це цитата з наукової роботи) “Морські пірнаті піднімаються на ноги, досягають краю гнізда, виконують поворот та вистрілюють з анусу”.

Дослідник та фарширована індичка

Ветеринар зі Швеції провів чимало дослідів, аби виявити, як краще зашивати індичку. Причому не на операційному столі (якщо припустити, що комусь доведеться оперувати пірнате), а на… кухонному. Річ у тім, що лікар страшенно полюбляв традиційну страву американців до Дня подяки. От і присвятив свій час та розумові ресурси дослідам у сфері кулінарії. Якщо комусь цікаво, науково доведено, що зашивати фаршировану птаху краще за все за допомогою хірургічних скиб, які потім розчиняються самі по собі. Он воно як!

Пукання та психіка

У 1998 році в одній з американських клінік лікар Сідолі спостерігав за малючком, який народився недоношеним та мав певні відставання у розвитку. Цікаво, що ескулап зосередив увагу не на мозкових процесах чи функціонуванні легень, а на пуканні дитинки. Тож Сідолі стверджував, що коли дитя відчувало небезпеку (яскраве раптове світло чи гучний звук), воно пукало. Лікар назвав це елементом захисту та порівняв дитину зі скунсом. Думаєте, він на цьому зупинився? Куди там – дійшов до зв’язку пукання із психічним здоров’ям!

Грант за розлиту каву

Науковці Ханс Маєр та Руслан Кречетніков отримали грант за дослідження… розлитої кави! Якщо точніше, то вони встановили, що людина, яка несе цей напій, проллє на підлогу хоча б краплину між сьомим і десятим кроком. Вчені стверджують, що результат буде таким у незалежності від бажання чи небажання розлити каву, а також від її міцності та чашки, у якій її несуть. Перевіримо?

Прокоментувати:

avatar
  Subscribe  
Повідомляти про